ورود اعضا

ورود به سایت

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

تبلیغات

جستجو در آگهي مجلات

آمار بازدید سایت

بازدید امروز:358
بازدید دیروز:497
بازدید کل:585174

تعداد افراد آنلاین در حال حاضر

12
نفر

04 تیر 1398

تایرهای بدون بادٍٍٍ ، خداحافظ پنجری

تایرهای جدید بریجستون: خداحافظ پنجری
تایری که باد نداشته باشد، پنجری هم ندارد!
 
 
 
 

 

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» ، تایرهایی که امروز در همه خودروها بدون استثنا همگی‌شان با باد پر شده‌اند ممکن است در آینده، تنها چیزی که نداشته باشند، همین باد باشد! کمپانی ژاپنی بریجستون، بعد از گذشت 4 سال، فاز دوم پروژه ساخت تایرهای بدون باد خود را آغاز کرده؛ پروژه‌ای که با نام تایرهای Air Free شناخته می‌شود.

در تایرهای بدون باد، بریجستون ساختمان داخلی هر تایر را به کمک خانه‌های مشبکی ساخته که قابلیت ارتجاعی دارند یعنی عملکردی مشابه باد درون تایرها که در سرما و گرما قابلیت انبساط و انقباض دارند را از خود نشان می‌دهد. آقای Olivier Monbet مدیر واحد اروپایی بریجستون با اشاره به گران‌تر بودن این تایرها نسبت به تایرهای معمولی، ابراز امیدواری کرد که با تولیدانبوه شدن اینگونه تایرها در 2 الی 4 سال آینده، می‌توان فاصله قیمتی تایرهای بدون باد را با تایرهای معمولی امروزی تاحد زیادی کاهش داد.

با اینکه قبل از بریجستون کمپانی‌های دیگری مانند هانکوک در سال 2013 و همچنین BriTek Tire در سال 2012 تایرهای بدون باد مشابهی را ساخته‌اند اما تایرهای هیچکدام از این دو کمپانی تاکنون به مرحله تولیدانبوه نرسیده است.

منبع : عصر خودرو